Divendres, 16 de febrer
- 19: 45 hores: Concentració de les comissions falleres, Junta Local Fallera, Falleres Majors de Dénia i Corts d'Honor al carrer Nou d'Octubre
- 20: 00 hores: Visita de les Falleres Majors de Dénia, Corts d'Honor, Junta Local Fallera i comissions als casals de les falles Camp Roig, París Pedrera, Saladar, Diana, Port Rotes i Baix la Mar, i bans fallers
Dissabte, 17 de febrer
- 19: 45 hores: Concentració de les comissions falleres, Junta Local Fallera, Falleres Majors de Dénia i Corts d'Honor a la plaça de la Constitució
- 20: 00 hores: Visita de les Falleres Majors de Dénia, Corts d'Honor, Junta Local Fallera i comissions als casals de les falles Roques, Darrere del Castell, Campaments, Oest i Centre, i bàndols fallers
Dissabte, 24 de febrer
- 17: 45 hores: Concentració dels càrrecs fallers de 2018 a la Plaça de l'Ajuntament
- 18: 00 hores: arribada de les Falleres Majors de Dénia
- 18: 25 hores: Inici de la formació de la comitiva
- 18: 35 hores: Cercavila fins al Centre d'Art l'Estació
- 19: 00 hores: Inauguració de l'Exposició del Ninot 2018
- 21: 00 hores: Gala Fallera amb el lliurament del distintiu de Faller Exemplar 2018 a Jaume Bertomeu Català, i de les recompenses de la JLF i JCF
Diumenge, 25 de febrer
- 17: 00 hores: Visita de les Falleres Majors de Dénia, Corts d'Honor i Junta Local Fallera a la Residència d'Ancians Santa Llúcia
- 19: 00 hores: Gala fallera infantil amb el lliurament de recompenses de la JLF i JCF. Presenta Elena Zeiler Martí. Abans, actuació del Mag Wendo. En els Jardins El Poblet
Del 1 al 14 de març
- 14: 00 hores: Tir de carcasses anunciadores
Dissabte, 3 de març
- 18: 30 hores: Concentració al final de Marquès de Campo
- 18: 45 hores: Desfilada fins a la plaça de la Constitució
- 19: 30 hores: Crida de les falleres majors de Dénia, Melani Ivars i Carla Vinaròs, i pregó a càrrec de Manolo Catalán des de l'Ajuntament
- 21: 30 hores: Sopar de Germanor a la Carpa de Torrecremada
Diumenge, 11 de març
- 11: 00 hores: Recollida a les comissions per celebrar el Dia de la Bandera de l'Oest
- 12: 00 hores: Concert de l'Agrupació Artística Musical de Dénia a la cruïlla del carrer Diana i el passeig del Saladar. organitza: Falla Saladar
- 14: 00 hores: Mascletà a la plaça Valgamediós
Dimecres, 14 de març
- 20: 00 hores: Primera Nit d'Albades a les falleres majors de Dénia ia les falleres majors dels districtes fallers amb el següent ordre:
Falleres Majors de Dénia (Plaça de la Constitució)
Falla les Roques
Falla Baix la Mar
Falla Darrere del Castell
Falla Campaments
Falla Oeste
Dijous, 15 de març
- 20: 00 hores: Segona Nit d'Albades a les falleres majors de Dénia ia les falleres majors dels districtes fallers amb el següent ordre:
Falla Camp Roig
Falla París Pedrera
Falla Saladar
Falla Diana
Falla Port Rotes
Falla Centro
Divendres, 16 de març
- 8: 00 hores: Plantà dels monuments fallers de la ciutat
- 12: 30 hores: Plantà de la falla de la Junta Local Fallera a la Plaça del Consell
- 17: 30 hores: Berenar infantil de plantà. Xocolata, coca maria i bunyols per als visitants a la Plaça del Consell
- 18: 00 hores: Visita de cortesia de les falleres majors de Dénia, corts d'honor i Junta Local Fallera a tots els districtes fallers amb el següent ordre:
Falla Les Roques
Falla Baix la Mar
Falla Darrere del Castell
Falla Campaments
Falla Oeste
Falla Camp Roig
Falla París-Pedrera
Falla Saladar
Falla Diana
Falla Port Rotes
Falla Centro - 21: 00 hores: sopar de plantà
Dissabte, 17 de març
- 7: 00 hores: Despertà en tots els districtes fallers
- 8: 00 hores: Despertà infantil
- 8: 30 hores: Visita del jurat qualificador a les diferents falles
- 9: 00 hores: Visita dels jurats de la resta de premis fallers
- 10: 45 hores: Concentració de les comissions falleres a la plaça de la Constitució
- 11: 00 hores: Acte d'homenatge a les Falleres Majors de Dénia ia les falleres majors de les Roques, Darrere del Castell i Baix la Mar
- 13: 00 hores: Lliurament dels premis de les falles infantils de Dénia 2018
- Premi Enginy i Gràcia secció Primera Infantil, patrocinat per Dóna Ta Pools
- Premis de la Secció Primera Infantil
- Premi Enginy i Gràcia secció especial infantil, patrocinat per Dóna Ta Pools
- Premis de la Secció Especial Infantil
- Premi a la Millor Pintura de Falla Gran, patrocinat per Juanma Lópz Pintura i Aplicacions
- Premi Pepe Simó a l'Ninot Indultat Infantil. - 14: 00 hores: mascletaes en les diferents demarcacions falleres
- 18: 30 hores: Concentració de totes les comissions al carrer Federico García Lorca
- 19: 00 hores: Acte d'homenatge a les falleres majors de les falles Camp Roig, Campaments i Oest
- 20: 30 hores: Lliurament dels premis de les falles grans 2018
- Premi a l'Carrer Engalanat, patrocinat per la Regidoria de Festes
- Premi a la promoció de la Igualtat entre Dones i Homes, patrocinat per la Regidoria d'Igualtat
- Premi Pepe Simó A l'Ninot Indultat.
- Premi a la Promoció de l'Valencià, patrocinat pel Departament de Normalització Lingüística
- Premi a la millor crítica turística, patrocinat pel departament de Turisme
- Premi a la millor crítica Mediambiental i Gestió de Residus, patrocinat per la Regidoria de Medi Ambient
- Premi Luis Francisco Carrió a la millor Crítica Local, patrocinat per Canfali
- Premi José Vicente Negre a l'Activitat Fallera, patrocinat per la Cooperativa de Taxis de Dénia
- Premi a l'Risc, patrocinat per Espabrok Bisquert Molines corredoria d'assegurances
- Premi a l'ornamentació
- Premi sacabutx a la millor crítica fallera
- Premi a la millor pintura de falla, patrocinat per Juanma Lopez pintures i aplicacions.
- Premi a el millor Llibret de falla, patrocinat per la Regidoria de Cultura.
- Premi Enginy i Gràcia Secció Primera, patrocinat per Smart Project.
- Premi Enginy i Gràcia secció especial, patrocinat per Smart Project.
- Premis de la Secció Primera
- Premis de la Secció Especial - 23: 00 hores: Festes a les diferents demarcacions falleres
- 00: 00 hores: festa a la Glorieta
Diumenge, 18 de març
- 7: 00 hores: Despertà en tots els districtes fallers
- 8: 00 hores: Despertà infantil
- 10: 30 hores: Visita de Cortesia de les Falleres Majors de Dénia, Corts d'Honor i Junta Local Fallera a la Llar de Jubilats i els grups de mariners
- 11: 45 hores: Concentració de les comissions a l'Esplanada Cervantes
- 12: 00 hores: Acte d'homenatge a les falleres majors de Port Rotes i Centre
- 14: 00 hores: mascletaes a les demarcacions falleres
- 18: 15 hores: Concentració de les comissions a la Plaça Jaume I
- 18: 30 hores: Acte d'homenatge a les falleres majors de París Pedrera, Saladar i Diana
- 20: 00 hores: Entrada de bandes per la carrer Marqués de Campo i Diana, finalitzant a la Plaça de la Constitució. Allà, interpretació conjunta d' 'El Faller'
- 21: 30 hores: mascletà a la plaça Jaume I
- 23: 00 hores: Festes a les diferents demarcacions falleres
- 00: 00 hores: Festa a La Glorieta
Dilluns, 19 de març
- 7: 00 hores: Despertà en tots els districtes fallers
- 8: 00 hores: Despertà infantil
- 10: 00 hores: Cercavila a les diferents demarcacions falleres
- 11: 00 hores: Missa en honor a Sant Josep a l'Església de l'Assumpció
- 11: 30 hores: Ofrena de flors a la Mare de Deu dels Desemparats. Itinerari: Carrer Marqués de Campo, Diana, Magallanes, i Plaça del Convent
- 14: 30 hores: mascletaes en els diferents districtes fallers
- 17: 00 hores: Cercavila a les demarcacions falleres
- 18: 30 hores: Recepció als nous presidents de l'exercici 2018 / 2019 a la Plaça de la Constitució
Cremà de les falles de Dénia 2018
- 20: 00 hores: "Cremà" de la falla de la Junta Local Fallera. Plaça del Consell
- 20: 30 hores: Cremà de les falles infantils de Secció Primera excepte el primer premi
- 21: 00 hores: Cremà de la falla infantil guanyadora del Primer Premi de Secció Primera i de les falles infantils de Secció Especial excepte el primer premi
- 21: 30 hores: Cremà de la falla infantil guanyadora del Primer Premi de Secció Especial
- 22: 30 hores: Cremà de les falles guanyadores del 7º i 6º premi de Secció Primera
- 23: 00 hores: Cremà de les falles guanyadores del 4º i 5º premi de Secció Primera
- 23: 30 hores: Cremà de les falles guanyadores del 2º i 3º premi de Secció Primera
- 23: 45 hores: Cremà de la falla guanyadora del 1º premi de Secció Primera
- 00: 30 hores: Cremà de les falles guanyadores del 4º i 3º premi de Secció Especial
- 01: 15 hores: Cremà de la falla guanyadora del 2º premi de Secció Especial
- 01: 30 hores: Cremà de la falla guanyadora del 1º premi de Secció Especial