Dénia.com
Cercador

Històric de resultats de les eleccions de Dénia des de 1979

06 de juny de 2023 - 09: 00

Des del 1979 i fins ara, Dénia ha estat cridada a les urnes per triar els seus governants i representants de l'Ajuntament fins a onze ocasions. Aquí recollim tots els resultats que es van obtindre a cadascun dels comicis, segons les dades del Ministeri d'Interior.

Abril 1979

  • Població: 21.786
  • Votants: 9771 (% 67,63)
candidaturaSponsoredpercentatgeRegidors
Unió de Centre Democràtic296230,598
partit Socialista Obrer Espanyol287129,657
Partit Comunista d'Espanya105210,872
Agrupació Democràtica Independent Dénia9069,362
Agrupació Ciutadana Dianense Independent8458,732
Esquerra Republicana4404,540
Front Independent d'Esquerra4244,380
Associació Comarcal Empresaris Construcció i Ind1821,880

maig 1983

  • Població: 21.912
  • Votants: 9868 (% 66,07)
candidaturaSponsoredpercentatgeRegidors
Partit Socialista del País Valencià421242,6810
Aliança Popular222222,525
Partit Comunista d'Espanya8638,752
Unió del Pobles Valencià7857,962
Grup Independent Dénia7747,841
Grup Dénia6046,121
Centre Democràtic i Social4084,130

Juny 1987

  • Població: 22.636
  • Votants: 11.751 (% 73,78)
candidaturaSponsoredpercentatgeRegidors
PARTIT SOCIALISTA OBRER ESPANYOL375232,218
CENTRE DEMOCRATIC I SOCIAL228819,645
GENT DE DÉNIA167514,383
UNITAT DEL POBLE VALENCIÀ135711,652
FEDERACIÓ DE PARTITS D'ALIANÇA POPULAR11069,492
ORGANITZACIÓ INDEPENDENT VALENCIANA8727,481
COALICIÓ ESQUERRA UNIDA3703,180
P. DEMOCRATA POPULAR-CENTRISTES VALENCIANS1561,340

maig 1991

  • Població: 25.803
  • Votants: 12.177 (% 65,3)
candidaturaSponsoredpercentatgeRegidors
UNITAT DEL POBLE VALENCIÀ301024,866
PARTIT SOCIALISTA OBRER ESPANYOL294724,346
CENTRE DEMOCRATIC I SOCIAL207417,134
PARTIT GENT DE DÉNIA193515,983
PARTIT POPULAR11279,312
ESQUERRA UNIDA PAÍS VALENCIÀ4593,790
UNIÓ VALENCIANA3292,720
PARTIT COMUNISTA DELS POBLES D'ESPANYA1311,080

maig 1995

  • Població: 27.121
  • Votants: 14.715 (% 73,68)
candidaturaSponsoredpercentatgeRegidors
UPV-BLOC NACIONALISTA556838,069
PARTIT SOCIALISTA OBRER ESPANYOL356424,366
PARTIT POPULAR280819,194
GENT DE DÉNIA164111,222
ESQUERRA UNIDA-ELS VERDS3082,110
CENTRE DEMOCRÀTIC I SOCIAL2381,630
UNIÓ VALENCIANA-INDEPENDENTS-CENTRISTES1991,360
PARTIT COMUNISTA DELS POBLES D'ESPANYA1501,030

Juny 1999

  • Població: 28.629
  • Votants: 15.016 (% 67,13)
candidaturaSponsoredpercentatgeRegidors
PARTIT POPULAR402327,066
BLOC NACIONALISTA VALENCIÀ-ELS VERDS BLOC-VERDS381825,686
GENT DE DÉNIA373925,155
PARTIT SOCIALISTA OBRER ESPANYOL256217,244
ESQUERRA UNIDA DEL PAÍS VALENCIÀ2791,880
GR.IND.DE JUBILATS I PENSIONISTES-INICIATIVA IND.1681,130

maig 2003

  • Població: 34.686
  • Votants: 17.143 (% 67,73)
candidaturaSponsoredpercentatgeRegidors
PARTIT SOCIALISTA OBRER ESPANYOL532931,287
PARTIT POPULAR377822,175
PARTIT UNIÓ-GENT DE DENIA, LA XARA I JESÚS POBRE332319,54
BLOC NACIONALISTA VALENCIÀ327619,234
PARTIT ELS VERDS/ELS VERDS-L'ENTESA9095,341
PARTIT COMUNISTA DELS POBLES D'ESPANYA1250,730

maig 2007

  • Població: 41.591
  • Votants: 17.366 (% 65,69)
candidaturaSponsoredpercentatgeRegidors
PARTIT SOCIALISTA OBRER ESPANYOL607135,139
PARTIT POPULAR392822,735
CENTRE UNIFICAT187210,832
BLOC NACIONALISTA VALENCIÀ16729,672
COALICIÓ INDEPENDENTS-GENT DE DENIA, LA XARA I JESÚS POBRE14458,362
PARTIT SOCIALDEMOCRATA10926,321
ELS VERDS-ESQUERRA UNIDA8364,840
PARTIT COMUNISTA DELS POBLES D'ESPANYA1380,80

maig 2011

  • Població: 44.498
  • Votants: 17.811 (% 63,64)
candidaturaSponsoredpercentatgeRegidors
PARTIT POPULAR609634,739
PARTIT SOCIALISTA OBRER ESPANYOL5090298
CENTRE UNIFICAT14438,222
BLOC NACIONALISTA VALENCIÀ COALICIO MUNICIPAL COMPROMÍS9525,421
PARTIT SOCIAL DEMOCRATA PELS CIUTADANS9335,321
GENT DE DÉNIA, LA XARA I JESÚS POBRE INDEPENDENTS7764,420
VERDS-SOCIALISTES INDEPENDENTS DENIA6033,440
TOTS PER DÉNIA5733,260
ESQUERRA UNIDA DEL PAÍS VALENCIÀ3281,870
PARTIT ANTITAURÍ CONTRA EL MALTRACTAMENT ANIMAL1650,940
INICIATIVA PER DÉNIA - ACORD MUNICIPAL1580,90
PARTIT COMUNISTA DELS POBLES D'ESPANYA1000,570

maig 2015

  • Població: 41.672
  • Votants: 17.927 (% 63,65)
candidaturaSponsoredpercentatgeRegidors
PARTIT SOCIALISTA OBRER ESPANYOL504228,47
PARTIT POPULAR329018,534
COMPROMÍS PER DÉNIA: COMPROMÍS295316,634
GENT DE DÉNIA, LA XARA I JESÚS POBRE-CENTRE UNIFIC181810,242
CIUTADANS-PARTIT DE LA CIUTADANIA17449,822
CAMBEM ENTRE TOTS15938,972
ESQUERRA UNIDA PAÍS VALENCIÀ-ESQUERRA REPUBLICANA7704,340
UNIÓ PROGRÉS I DEMOCRÀCIA2041,150
UNIÓ DE TOTS960,540

maig 2019

  • Població: 41.733
  • Votants: 16.408 (% 57,02)
candidaturaSponsoredpercentatgeRegidors
PARTIT SOCIALISTA OBRER ESPANYOL789048,312
COMPROMÍS: BLOC-INICIATIVA- VERDSEQUO (COMPROMÍS MUNICIPAL)206412,643
PARTIT POPULAR190411,663
CIUTADANS-PARTIT DE LA CIUTADANIA16189,912
GENT DE DÉNIA, LA XARA I JESÚS POBRE98061
PODEM8054,930
VOX7254,440
ESQUERRA UNIDA DEL PAÍS VALENCIÀ2101,290
ESQUERRA REPUBLICANA DEL PAÍS VALENCIÀ ACORD MUNICIPAL570,350

maig 2023

  • Població: 43.899
  • Votants: 17.980 (% 61,08)
candidaturaSponsoredpercentatgeRegidors
PARTIT SOCIALISTA OBRER ESPANYOL683238,369
PARTIT POPULAR491427,597
COMPROMÍS243013,643
VOX12697,121
GENT DE DÉNIA, LA XARA I JESÚS POBRE11886,671
CIUTADANS-PARTIT DE LA CIUTADANIA4732,650
PODEM3411,910
L'ESQUERRA DE DÉNIA-ACORD MUNICIPAL1490,830
2 Comentaris
  1. Jopelin diu:

    Que diu Dani,que res de vots….vots i per això com no li fem cas està pensant a marxar a viure a Cuba o Corea del Nord

  2. Dani diu:

    Vots, vots i vots.
    Només això.
    Dénia gairebé no ha avançat en 40 anys de Democràcia.
    És una poca vergonya.
    No hi ha Drassanes, ni un Teatre-Auditori adequat, ni una Estació d'Autobusos en condicions, el comerç està malament….
    I ara estem pitjor perquè no hi ha ni tan sols un Cinema.
    Solució:
    Visca la República


37.861
4.463
12.913
2.540