07 de febrer de 2022 - 09: 06
J. Justo Moncho
A continuació tens un índex amb tots els punts que tractarem en aquest article.
Índex
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
Dijous, 10 de febrer
- 19: 00 hores: Inauguració dels casals fallers
- 19: 30 hores: Visita de l'jurat qualificador als casals que participen en el premi de casals adorna
Divendres, 11 de febrer
- 19: 45 hores: Concentració de les comissions falleres, Junta Local Fallera, falleres majors de Dénia i talls d'honor al carrer Federico García Lorca.
- 20: 00 hores: Visita de les falleres majors de Dénia, corts d'honor, Junta Local Fallera i comissions als casals de les falles Camp Roig, París Pedrera, Saladar, Diana, Port Rotes i Baix la Mar, i bans fallers
Dissabte, 12 de febrer
- 18: 15 hores: Concentració de les comissions falleres, Junta Local Fallera, falleres majors de Dénia i corts d'honor a la Plaça de la Constitució.
- 18: 30 hores: Visita de les falleres majors de Dénia, corts d'honor, Junta Local Fallera i comissions als casals de les falles Les Roques, Darrere de l'Castell, Campaments, Oest i Centre, i bans fallers
Dijous 17 i divendres 18 de febrer
- Recepció Ninots participants en l'Exposició de l'Ninot
Dissabte, 19 de febrer
- 17: 30 hores: Concentració dels càrrecs fallers 2020-22 a la plaça del Martell
- 17: 45 hores: Arribada de les falleres majors de Dénia
- 18: 20 hores: Inici de la comitiva
- 18: 30 hores: Cercavila fins a l'Exposició del Ninot
- 19: 00 hores: Inauguració de l'Exposició del Ninot 2022 a la Casa de la Marquesa
- 21: 00 hores: Sopar de Gala Fallera amb el lliurament del distintiu de Faller Exemplar 2022 a Jose Maria Chornet Adsuar, Sisco Perles Caudeli i Jose Navarro García, i entrega de recompenses de JLF a la sala Jauja de Baleària Port.
Diumenge, 20 de febrer
- 18: 30 hores: Gala Fallera Infantil amb el lliurament de recompenses de JLF i JCF. Presenta Neus Suárez Femenia. Abans, actuació del mag Santi Marcilla.
Divendres, 25 de febrer
- 20: 00 hores: Presentació del bolero Dianium a càrrec de Dianium Dansa a la sala d'actes de la Casa de la Cultura.
Dissabte, 26 de febrer
- 19: 15 hores: Concentració a la plaça Valgamedios
- 19: 30 hores: Cercavila fins a la Plaça de la Constitució
- 20: 00 hores: Crida de les Falleres Majors de Dénia, Safir Malonda Costa i Martina Gimeno Estévez, a la Plaça de la Constitució
- 21: 30 hores: Sopar de Germanor a la carpa de Torrecremada, i lliurament dels premis Millor Ban Faller, Millor Casal Engalanat, Ninot Indultat Infantil i Ninot Indultat
Del 1 al 14 de març
- 14: 00 hores: Tir de carcasses anunciadors
Diumenge, 6 de març
- 12: 00 hores: Concert de falles a càrrec de l'Agrupació Artística Musical de Dénia a la cruïlla de Passeig Saladar amb carrer Diana, organitzat per la Falla Saladar
Del divendres 11 al dimecres 16 de març
Dissabte, 12 de març
- Últim dia de l'Exposició de l'Ninot
Dilluns, 14 de març
- 20: 00 hores: Primera Nit d'Albades a les falleres majors de Dénia amb el següent ordre:
Falleras mayores de Dénia – Plaza de la Constitució
Falla les Roques
Falla Oeste
Falla Campaments
Falla Darrere del Castell
Falla Baix la Mar
Dimarts, 15 de març
- 10: 00 hores: Dinar a les demarcacions falleres
- 10: 00 hores: Les FFMM, Safir Malonda i Martina Gimeno, rebran als visitants a l'Oficina de Turisme de la plaça de l'Oculista Buigues
- 14: 00 hores:Tir de carcasses anunciadors i menjar de la plantà als barris fallers
- 20: 00 hores: Segunda Nit d’Albades:
Falla Camp Roig
Falla París-Pedrera
Falla Saladar
Falla Diana
Falla Port Rotes
Falla Centro
Dimecres, 16 de març
- 08: 00 hores: Plantà dels monuments fallers en els diferents districtes de la ciutat
- 10: 00 hores: Dinar a tots els districtes fallers
- 12: 30 hores: Plantà de la falla de la Junta Local Fallera a la Plaça del Consell
- 14: 00 hores:Tir de carcasses anunciadors i menjar de la plantà als barris fallers
- 18: 00 hores: Visita de cortesia de les Falleres Majors de Dénia, Corts d'Honor i Junta Local Fallera als districtes fallers amb el següent ordre:
Falla Les Roques
Falla Baix la Mar
Falla Darrere del Castell
Falla Campaments
Falla Oeste
Falla Camp Roig
Falla París-Pedrera
Falla Saladar
Falla Diana
Falla Port Rotes
Falla Centro
- 21: 00 hores: Sopar de la plantà
- 22: 00 hores: Coets anunciadors de la Nit de la Plantà
Dijous, 17 de març
- 07: 00 hores: Despertà a les demarcacions falleres
- 08: 30 hores: Visita del jurat qualificador a les falles
- 09: 00 hores: Visita de la resta de jurats
- 10: 45 hores: Concentració de totes les comissions a la Plaça de l'Ajuntament
- 11: 00 hores: Acte homenatge a les Falleres Majors de Dénia ia les falleres majors de les Roques, Darrere de l'Castell i Baix la Mar
- 13: 00 hores: Lliurament de premis infantils a l'Ajuntament
- 14: 00 hores: Mascletà als diferents districtes fallers (SUSPESES PEL MAL TEMPS)
- 18: 15 hores: Concentració de totes les comissions al carrer Patricio Ferrándiz.
- 18: 30 hores: Homenatges a les falleres majors de París Pedrera, Camp Roig, Campaments i Oest
- 20: 30 hores: Lliurament dels premis de les falles grans 2020-22 a l'Ajuntament
- 22: 00 hores: Mascletà a Torrecremada (SUSPESA PEL MAL TEMPS)
- 23: 00 hores: Revetlles en els districtes fallers
Divendres, 18 de març
- 07: 00 hores: Despertà a les demarcacions falleres
- 11: 15 hores: Concentració de totes les comissions a la plaça de l'Consell
- 11: 30 hores: Acte d'homenatge a les falleres majors de Centre, Port Rotes, Diana i Saladar
- 14: 00 hores: Mascletà en els districtes fallers
- 19: 00 hores: Inauguració de la placa commemorativa 75 anys Falla Tio Pep
- 20: 30 hores: Mascletà a Torrecremada
- 23: 00 hores: Revetlles en els districtes fallers
Sábado, 19 de marzo – Dia de Sant Josep
- 07: 00 hores: Despertà a les demarcacions falleres
- 08: 00 hores: Despertà infantil
- 10: 00 hores: Cercavila a les demarcacions falleres
- 11: 00 hores: Missa en honor a Sant Josep a l'Església de l'Asunción
- 11: 30 hores: Ofrena de flors en honor a la Mare de Déu dels Desemparats. Itinerari: Carrer Marqués de Campo, Diana, Magallanes, Plaça del Convent.
- 14: 30 hores: Mascletaes en els districtes fallers
- 17: 00 hores: Cercavila en els districtes fallers
- 18: 30 hores: Recepció als nous presidents de l'exercici 2022-2023 a la Plaça de l'Ajuntament
Cremà de les Falles de Dénia 2022
- 20: 00 hores: Cremà de la falla de la Junta Local Fallera de Dénia
Falles Infantils:
- 20: 30 hores: Cremà de les falles infantils de la Secció Primera excepte la del primer premi.
- 21: 00 hores: Cremà de la falla infantil guanyadora de la Secció Primera i falles infantils de la Secció Especial excepte el primer premi.
- 21: 30 hores: Cremà de la falla infantil guanyadora de la Secció Especial.
Falles Grans – Secció Primera
- 22: 30 hores: Cremà de les falles guanyadores del 7º i 6º premi.
- 23: 00 hores: Cremà de les falles guanyadores del 5º i 4º premi.
- 23: 30 hores: Cremà de les falles guanyadores del 3º i 2º premi.
- 23: 45 hores: Cremà de la falla guanyadores del 1º premi.
Falles Grans – Secció Especial
- 00: 30 hores: Cremà de les falles guanyadores del 4º i 3º premi.
- 01: 15 hores: Cremà de la falla guanyadora del 2º premi.
- 01: 30 hores: Cremà de la falla guanyadora del 1º premi.
Los horarios de la «cremà» son aproximados.
Programa actual
Consulta a l'enllaç el programa complet de Falles de Dénia d'aquest any.
Aquesta pàgina és una versió optimitzada per a dispositius mòbils.
Veure versió original.